Informace všeobecně o výuce

Umělecká vedoucí souboru:

Bc.Tamara Vlachynská – umělecká vedoucí a choreograf taneční školy Stonožka, vysokoškolsky vzdělaná pedagožka, absolventka trenérského studia na fakultě v Olomouci obor trenér tanečního sportu. Dětem, tanci a sportu se věnuje od svých 15 let, kdy přes moderní gymnastiku plynule přešla k tanci. Taneční školu Stonožka založila v roce 1989.

Stálé vlastní taneční prostory máme na:

Kavalcova 10 Bruntál - baletní sáleček

spolupracujeme s Městským divadlem v Bruntále, kde soubor působí každý pátek

využívané tělocvičny Průmyslové školy Bruntál

 

ZÁPIS nových tanečníků

celoročně

Taneční škola STONOŽKA je pro všechny děti, které mají rády tanec, balet, gymnastiku, divadlo, roztleskávačky a podobný styl pohybu.  Přihlášku najdete na Úvodní stránce vlevo dole. Případné dotazy pište na email : tamara.vlachynska@seznam.cz

Děti přijímáme bez omezení věku. O zařazení do jednotlivých tanečních skupinek vás bude informovat trenérka Tamara Vlachynská, po zaslání přihlášky.

Kde všude se dá ve Stonožce tančit :

Přípravka pro malé děti od 4 do 7 let a mohou sem i prvňáčci, pokud chtějí jen pohybovou průpravu a hry - 1 x týdně.

Soutěžní děti  - kluci a holky od 7 do 11 let, co chtějí tančit jako draci, milují soutěže, divadlo, workshopy, tvoření pohybem a hlavně vystoupení - tréninky 2 až 3x týdně.

Soutěžní junioři - kluci a holky od 12 do 16 let, kteří už trošku něco z pohybového umění znají, kteří milují soutěže, divadlo, workshopy, módní přehlídky, tvoření pohybem a hlavně vystoupení všeho druhu - 2 až 3x týdně a individuální tréninky na sóla.

Divadelní STONOŽKA - pro kluky a holky školního věku - 1x týdně hrajeme divadlo a k tomu si užíváme tzv. zážitkové divadlo, které je založeno na improvizaci a nápadech tanečníků. Soubor  je určen pouze pro děti, které prošly některou taneční pohybovou přípravou. Prozatím není možné být jen hercem a netančit k tomu. Všechny pohádky jsou tanečně inscenační.

TĚŠÍME SE NA TEBE :-)))))

 

Pohybová přípravka STONOŽKA

  • Pro děti od 4 do 7 let
  • 1 pohybově taneční lekce týdně - středa  / Kavalcova 10 Bruntál v  baletním sále taneční školy
  • Celoroční cena kurzovného 3.500,- Kč

Cíl pohybové přípravky:

Pohybová přípravka je určena dětem, které se chtějí, ve svém volném čase, věnovat tanci. Děti se budou intenzivně učit  základní baletní průpravu, taneční gymnastiku, základní kroky lidových tanců, seznámí se s technikami moderního a jazzového tance. Nahlédnou také do hereckého umění. Zaměříme se především na správné držení těla, na pružnost, obratnost, rytmus a schopnost improvizace – sebevyjádření se pohybem. Pro absolventy přípravky, po roce nebo dvou, je možnost dalšího tanečního růstu v soutěžních skupinkách taneční školy.

Obsah:

V každé hodině si nejprve rozehřejeme tělo poskoky a pohybovými hrami.

Po kruhu, v řadách i po diagonále trénujeme nejrůznější pohyby jednotlivě, ve dvojicích i skupinách. Pérování, chůze, krok poskočný, přísunný, cval apod. Rytmická cvičení za použití Orffových nástrojů. Zacvičíme si na zemi – gymnastika – uvolnění kloubů a protahování končetin. Základní pozice pro klasický tanec. Gymnastická průprava a základní akrobatické prvky – svíčka, budka, stojka, hvězda, most aj. Prostorové vnímání – řada, zástup, šachovnice a kruh. Posilování základních svalových partií s využitím váhy vlastního těla. Strečink a svalová relaxace, regenerační svalová cvičení – základy jógy. Nácviky společných choreografií, improvizace.

  • Nejméně 2x ročně veřejné vystoupení
  • Každoročně taneční pohybové divadlo nebo taneční exhibice

 

Soutěžní taneční soubor STONOŽKA

kategorie DĚTI/ JUNIOŘI/HLAVNÍ

. děti od 6 do 11 let/ junioři od 11 do 16 let/ hlavní věková kategorie od 16 let výše
. 2 tréninkové dny týdně + zkoušky v divadle
- tréninky pro sólisty jsou zvlášť a je nutné se na ně objednávat, nejsou pravidelné
. celoroční cena kurzovného 6.000,- Kč , lze platit i měsíčně 
- pravidelné tréninky probíhají v tělocvičnách Průmyslové školy a v divadle

Soutěžní skupiny jsou určeny tanečníkům, kteří chtějí věnovat tanci , jako sportovnímu odvětví. Jedná se o 100% využití volného času. Tréninky, zkoušky, workshopy, víkendová i prázdninová soustředění, soutěže, festivaly, vystoupení na různých akcích. Ve stálém kamarádském kolektivu se děti naučí pracovat v týmu, být zodpovědné, starat se také o mladší spolutanečníky, sdílet společné taneční radosti i starosti. Soutěžní STONOŽKA je skutečná velká rodina se spoustou tanečníků a trenérů. Celoročně výuku vede Tamara Vlachynská, majitelka TŠ Stonožka. Výuku zkvalitňují také hostující trenéři z ČR i ze zahraničí, současní nebo bývalí profi tanečníci, mistři svého oboru - baletní mistr Libor Hlaváček (Slovensko), akrobacie, Robert Surowski (Polsko), modern a jazz dance Aneta Schneiderová a Petra Novotná.