Praha pro juniory 2023

5.ročník mezinárodního tanečního festivalu CZECH OPEN CUP

Praha TOP HOTEL, Chodov

24. - 25.6. 2023

Letošní rozloučení s několika juniory, kteří odchází studovat mimo Bruntál, jsme pojali netradičně. Místo závěrečného koncertu jsme si letos zvolili společný výlet do Prahy a jako bonus v Praze i poslední společnou soutěž Open Czech Cup v TOP HOTELU Praha.

Soutěž dopadla přímo famózně. Ve společných formacích hned dvě příčky nejvyšší :
1.místo ČAS PRO TEBE junior formace show ,contemporary
2.místo METRO junior formace show ,contemporary
V soutěži sólistů patřila \"bedna\" pouze nám, soupeři neměli šanci.
1.místo Vojtěch Kolda
2.místo Natálie Pohanělová
3.místo Kristýna Fojtíková
do finále postoupily také Kristýna Vašíčková a Kateřina Divišová.
Do finále se nevešly Eliška Musilová, Eliška Sedláčková, Anna Mikulková a Karolína Valová.

V pátek vlakem do Prahy. Večer jsme přijeli do TOP HOTELu , ale zrovna \"top\" nás nepřivítali. Na chodbách totiž nesvítila světla. Jeden by si myslel, že je to jen otázka jednoho večera, ale jak se ukázalo, hoteliér šetří a hosté hrají celou dobu \"na slepou bábu\".
V sobotu jsme ráno soutěžili a odpoledne jsme se jeli podívat na medúzy. Zajímaví živočichové s tanečními vlohami. Takže jsme si s nimi také zatančili. Večer jsme měli koupené vstupenky do divadla Ponec na představení I Carry, You Hold izraelské choreografky Olivie Court Mesa. Příběh o rovnosti ve vztahu , o komunikaci a důvěře. Technika tzv.partneřiny vyšperkovaná do dokonalosti, kdy velmi drobná Olivie dokáže i zvedané figury s o hlavu vyšším partnerem Yochai Gintonem.
Naši tanečníci pospolu velmi často budí pozornost, jsou vždy upravení, umí se slušně chovat a jsou roztomilá parta. Tak si nás i na představení I carry You hold někdo všiml - paní organizátorka akce Tanec Praha a pozvala nás na druhý den na workshop s oběma tanečními interprety Olivií a Yochaiem. Taková příležitost se neodmítá a tak jsme v neděli ráno vyrazili na dvouhodinový workshop určený pro taneční profesionály. Trošku jsme se obávali, ale \"Stonožka je nej\" a naši junioři se zhostili své role dokonale a nádherně splynuli s profi tanečníky v jeden kompaktní tvořivý celek. Jako trenérka musím říct, že jsem cítila velkou pýchu. Nejen že byl workshop vedený v angličtině a bylo třeba vnímat víc, ale naši bruntaláčci se museli také okamžitě přizpůsobit tanci v páru s úplně cizími dospělými tanečníky a symbióza byla nádherná. Škoda, že nikdy nikdo nevidí, co se na workshopech děje, protože tam vznikají neopakovatelné pohybové variace, které jsou však určené pouze pro samotné tanečníky tady a teď. Jen já sama jsem si užívala to pohybové divadlo jako divák.
Skvěle rozpohybovaní po workshopu jsme si na Václaváku dali oběd a šli se chystat zpátky do hotelu na soutěž formací. Večer jsme si vyrazili na procházku do japonské zahrady u hotelu a pak si ještě zahráli \"město, jméno, kosmetika, sprosté slovo \" .
V pondělí ráno jsme odjeli do České televize, kde nás čekala prohlídka. Prováděla nás Miluška Křížková (Konvalinová), která se mnou zakládala Stonožku před 34 lety a nyní žije v Praze a pracuje v ČT. Prohlédli jsme si ohromné prostory, kde se natáčí, připravuje zpravodajství, studia pohádek, ohromil nás strop se stovkami kamer, které se zaměřují na účinkující, dali si ČT oběd a pak strávili čas mezi pohádkovými postavičkami a filmovými fotografiemi. Jak už to bývá, zazvonil zvonec CILILINK a junior výletu do Prahy byl konec a vláčkem domů i s protivnou průvodčí :-))

Do vzpomínek : medúza nemá mozek, Aničku jsme zapomněli na záchodě, Ela ztratila mobil, basketbal s polštářem, noční lov na můry, robot co rozváží jídlo, obrazovky u tanečního parketu, které zobrazovaly kdo právě soutěží, při caribic dance disciplínách bubnoval opravdický brazilec, Rafi byla vedoucí hygienické stanice, Kika věděla všechno a Vojtův mobil má nejlepší navigaci.

Tím končí taneční a herecké dětství pro Kačku Divišovou, Kristi Fojtíkovou a Ani Mikulkovou - AŤ JSTE ŠŤASTNÍ V NOVÉ ETAPĚ ŽIVOTA ????Stono stono stonožka ...

fotografie k článku